Fatih Morova

Kurucu & Danışman & Eğitmen & Assessor


Hakkında

Turizm Rehberliği ön lisans eğitimini tamamlamıştır ardından Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Sosyal bilimler enstitüsünde Uluslararası İşletmecilik bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 3,5 yıl Türkiye’nin değişik bölgelerinde turist rehberliği yapmıştır. 7 yılı aşkın süre Turkcell müşteri hizmetlerinde; hem çağrı merkezi ekipleri, hem de saha ekiplerinin kuruluşunda yer alarak bu ekiplerin yöneticiliğini sürdürmüştür. Turkcell müşteri hizmetlerinde, müşteri hizmetleri gelişimi alanında birçok farklı projede görev almıştır. Ardından Pdr Grup eğitim şirketleri topluluğunda satış müdürü ve eğitmen olarak görevine devam ederken, pek çok kurumda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir. 2008 yılında, Ped Performans Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurmuştur. 15 yılı aşkın süre içinde 700’ü aşkın kurumda Eğitmen, danışman ve yönetici koçu olarak pek çok çalışmalar yapmıştır. 2023 yılının başında P&D Eğitim (Performance & Dynamics) şirketini kurmuştur. Kültür, sanat ve tarih merakı devam ettiğinden zaman zaman hobi olarak kültür turları gerçekleştirmektedir. Bir dünya gezginidir. Seyahat etmek en büyük tutkusudur ve bir çocuk babasıdır.

Soner Şen

Kıdemli Eğitmen ve Danışman


Hakkında

Soner Şen, yaklaşık olarak 20 yılı aşkın süredir kurumsal hayatın içinde yer almaktadır. Telekomünikasyon, bankacılık, medya, Turizm sektöründe ve pek çok kurumsal firmada; İnsan Kaynakları, Kalite, Satış Yöneticiliği ve Eğitim departmanlarında görev almıştır. Ayrıca, aldığı diksiyon ve spikerlik eğitimlerinin ardından medyada yer almış, farklı dergilerde haber koordinatörlüğü görevinde de bulunmuştur. Daha sonra başta Eğiticinin Eğitimi formasyonu olmak üzere alanında aldığı pek çok sertifika ile eğitim ve danışmanlık firmalarında kariyerine Eğitmen ve Danışman olarak devam etmiştir. Yıllar içerisinde farklı sektörlerdeki yüzlerce kurumsal firmaya, on binlerce katılımcıya dokunan Soner, kurumumuzda Eğitim direktörü göreviyle çalışma hayatına devam etmektedir. Kitap okumak, yeni yerler keşfetmek ve dünya mutfaklarını yerlerinde tatmak başlıca hobilerindendir.

Gülden Sezen

Kıdemli Danışman & Eğitmen


Hakkında

Marmara Üniversitesi Elektronik- Bilgisayar bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme eğitimi almıştır. Profesyonel hayatına 1995 yılında Turkcell'de Müşteri Temsilcisi olarak başlamış sonrasında operasyon yönetimi alanında ilerlemiştir. Turkcell' den sonra sırası ile Turk Telekom, Assistt Operasyon yöneticiliği ve Memorial Sağlık Grubunda Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Ardından P&R (Papers And Rogers) danışmanlık firmasında proje yöneticisi , (Churn projesinde işe alım, eğitim, hedeflerin belirlenmesi gibi tüm konuları kapsamaktadır. 2020 yılında Synevo Labaratuvarları Çağrı merkezi yapılanmasının danışman yöneticiliğini yapmıştır.  Çagdaş yazarların kitaplarını, tarihi mekanları, resim sanatını ve kültürel geziler ile burada deneyimlediği farklı lıkları ve barındırdıkları zenginlikleri keşfetmeyi seven Gülden Sezen kendini yemek sanatında da geliştirmektedir. 2022 yılı itibari ile sektörde edindiği 20 yıllık deneyimini ve sürekli olarak gelişimini destekleyen eğitim programlarında edindiği bilgileri P&D Eğitim ve Danışmanlık firmasında Kıdemli Eğitmen, Danışman ve Asesör olarak paylaşmaya devam etmektedir.

Mehmet Furkan Eteş

Satış Müdürü & Eğitmen


Hakkında

Mehmet Furkan Etes lise eğitimini NEV Kolejinde İngilizce ve Almanca dillerinde tamamladı. Ardından İstanbul Aydın Üniversitesinde İngilizce işletme çift diploma üzerine lisans eğitimini görürken erasmusla Tirana American University'de 1 yıl boyunca eğitim gördü. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde Pazarlama ve Satış yönetimi konusunda yüksek lisans yaptı ve onur derecesi ile bitirdi. Kurumsal Hayatına Samsung Electronics İnsan Kaynakları departmanında 2 yıl görev alarak başlamıştır. Ardından büyük bir telesatış ekibinin eğitim, yönetim ve asesörlük görevlerini üstlenmiştir. Bu görevinin sonrasında Sürat Kargo Pazarlama ve Satış ekibinin yöneticisi olmuştur.5 yıl süren Pazarlama ve Satış deneyimini tamamladıktan sonra P&D Eğitim ve Danışmanlık şirketinde satış müdürü ve eğitmen olarak görevine devam etmektedir. Hobileri arasında Piyano ve gitar vardır. 10 yıl kadar piyano ve gitar eğitimleri almıştır. Spor olarak ise Krav Maga ve Kick Box'ta en üst derece ile kuşağa sahiptir. Ayrıca Kış sporlarından snowboard ile ilgilenmektedir. İngilizce ve Almanca seviyesi ileri derecede konuşabilmektedir.

Elif Tuğçe Doğan Talu

Eğitmen


Hakkında

15 yılı aşkın müşteri hizmetleri deneyimi ve tecrübesi bulunan Elif Tuğçe Doğan Talu; Call Center Bankacılık, Sağlık, inbound-outbound Ekip Yöneticiliği / Proje Yöneticiliği ve İşe Alım konularında yoğun çalışmalar gerçekleştirmiştir. Eğitim Grupları sorumlu eğitmen olarak görevine devam eden Talu uzun yıllardır dış kaynak eğitmen görevine devam etmektedir. 2022 yılından itibaren P&D şirketinde uzman eğitmen olarak görevine devam etmektedir. E-ticaret Satış ve Yönetim Danışmanlığı / Kalite Süreç Yönetimi Kurumsal Satış ve İletişim alanlarında birçok eğitim gerçekleştirmiştir. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimini tamamlamış olan Talu bir çocuk annesidir.

Tuğçe Çalışkan

Eğitmen


Hakkında

Edirne’de doğan Tuğçe Zeynep Çalışkan, ön lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi’nde Dış Ticaret bölümünde aldıktan sonra lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Ön lisans eğitimini alırken en çok pazarlama kitaplarındaki metinlerin altını çizdiğini yeniden fark ettikten sonra ilgisini ve yeteneğini geliştirmek, uzmanlaştırmak adına yüksek lisans eğitimi almaya karar vermiş ve İstanbul Üniversitesi’nde Pazarlama yüksek lisansını dereceyle tamamlamıştır. Tekstil, havacılık, elektrik ve elektronik sektörlerinde deneyimleri bulunmakta ve 2017 yılı itibariyle Satış ve Pazarlama üzerine çeşitli yöneticilik tecrübesi bulunmakta ve ayrıca birçok kuruma eğitimler vermektedir.

Sinem Güneş

Eğitmen & Assessor


Hakkında

İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamladıktan bir süre sonra Okan Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur.  Üniversite yıllarındaki İnsan Kaynakları stajlarının ardından profesyonel ilk iş deneyimine Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda sahip olmuştur. Uzun yıllar gönüllü faaliyetlerinde de aktif olarak rol aldığı Vakıf’ta Eğitim Programları Sorumlusu görevini üstlenmiştir. Garanti Bankası’nda çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra yine eğitim alanına dönmek adına sağlık sektörüne geçiş yapmıştır. 10 yılı aşkın süre Memorial Sağlık Grubu İnsan Kaynaklarında Eğitim ve Gelişim Bölümü Yöneticisi olarak çalışmıştır. P&D firmasında eğitmen ve asasör olarak görev almaktadır. 16 yıllık kurumsal kariyeri sonrasında, 2021 Haziran ayı itibarıyla eğitimci ve danışman kimliği ile global eğitimler vermekte, yeni nesil bir yaklaşımla Kişisel Gelişim konularını aktarmaktadır. Aynı zamanda uzun yıllardır Tiyatro alanında çalışmalar yapmakta, MEB onaylı Drama Liderliği sertifikası ile Yaratıcı Drama eğitimleri vermektedir. Sertifikalı yaşam koçudur ve koçluk vermektedir. Bir çocuk annesidir.

Yeşim Keskin

Eğitmen & Assessor


Hakkında

İstanbul’da doğmuştur. Halka ilişkiler ve reklamcılık bölümü mezunudur. Yaklaşık 18 yıldır çağrı merkezi, müşteri hizmetleri alanında birçok farklı projede sırasıyla müşteri temsilcisi, takım liderliği, proje yöneticisi ve eğitmenlik alanlarında İstanbul ve İstanbul dışı lokasyonlarda aktif olarak görev almıştır.Pek çok banka projesinde; İnbound, outbound ekip yönetimi, satış becerileri, koçluk, geri bildirim, iletişim becerileri, KPI takibi ve yönetimi, müşteri temsilcisi ve Takım Liderliği koçluğu ve operasyon yöneticiliği, işe alım, bütçe yönetimi ana çalışma kolları arasındadır. Uzmanlık alanları: Ekip yönetimi, çağrı merkezi, inbound, outbound, motivasyon, koçluk, geri bildirim, satış ve iletişim becerileri, operasyon yönetimidir. Pek çok banka projesinde eğitim ve yönetim çalışmaları gerçekleştirmiştir. Günümüzün çok önemli bir parçası olan e-ticaret, sosyal medya yönetimi ve Blog yazısı yazma konuları ayrı ilgi alanı olup bu konuda da freelance çalışmaları bulunmaktadır. Doğa yürüyüşlerinden keyif almaktadır.

Timur Nihat Vreskala

Danışman & Eğitmen


Hakkında

Almanya doğumludur. Marmara üniversitesi Alman dili edebiyatı ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Kurumsal İş hayatına Turkcell müşteri hizmetlerinde başlamıştır. Müşteri Temsilcisi olarak başladığı kariyeri pek çok projede yöneticilik ve danışmanlık yaparak devam etmiştir. Ardından 2 yıl Vakıf bank müşteri hizmetleri müdürlüğü görevini sürdürmüştür. Ardından 2.5 yıl Ing bankta Müşteri Hizmetleri ve Kapasite Planlama Müdürlüğü görevlerine devam etmiştir. Pronet Güvenlik Hizmetlerinde İş geliştirme ve proje geliştirme direktörlüğünde bulunmuştur. Zenkronn şirketinde yeni iş geliştirme direktörü olarak 2 yıl görev almıştır. Teleperformance Şirketinde IT manager olarak görev yapmıştır. Ped Performans Eğitim ve Danışmanlık şirketinde 5 yılı aşkın süre eğitmenlik ve danışmanlık. 2023 yılı itibari ile P&D Eğitim ve Danışmanlık şirketinde Eğitmen ve danışman olarak görev almaktadır. En büyük tutkusu fotoğrafçılıktır. Yeni yerler keşfetmek ve Siyasi tarih araştırmaları yapmak hobileri arasındadır. 1 çocuk babasıdır.

Olcay Erdoğan

Müşteri İlişkileri Yöneticisi


Hakkında

Olcay Erdoğan Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunudur. 4,5 yıl Çalık Holding’de Üst Düzey Yönetici Asistanlığı yapmış ve İnsan Kaynakları departmanında uzman rolünde çalışmıştır. 2 yıl Astaj Juki firmasında insan kaynakları uzmanı olarak görev almıştır. 1,5 yıl Aspen Yapı’da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır. 12 yıl Ped Eğitim ve Danışmanlık’da Müşteri İlişkileri Sorumlusu olarak çalışmıştır. Halen P&D şirketinde Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak görev almaktadır. Resim ve ahşap boyama ile ilgilenmektedir. Tarihi araştırmalar yapmaktan ve Doğa yürüyüşlerinden keyif almaktadır.

Nilay Ekin

Nilay Ekin

Eğitmen & Danışman


Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Klinik Psikolog olarak görev almıştır. 2000-2006 yılları arası Turkcell Global Bilgide Müşteri Deneyimi bölümünde çalışmıştır. 2006-2008 yılları arasında Gittigidiyor'da Müşteri Deneyimi Yöneticiliği yapmıştır. Bu deneyiminin ardından CMC Turkey'de Müşteri Deneyimi Direktörlüğü yapmıştır. 2014-2020 yılları arasında Doğuş Holding'te Müşteri Deneyimi Müdürlüğü yapmıştır. 2021-2023 yılları arasında BTC Türk Müşteri Deneyimi Müdürü görevini üstlenmiştir. 2023 yılından itibaren P&D Eğitim ve Danışmanlık firmasında Eğitmen olarak çalışmaktadır. Hobileri arasında doğa yürüyüşleri ve yurt dışı gezileri yer almaktadır.

Av. BETÜL BEDİR

Avukat & Eğitmen


Hakkında

Sakarya doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden yüksek onur
derecesiyle mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel
Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Çok iyi seviyede İngilizce
bilmektedir. Hukuk alanında pek çok tezler yazmıştır ve hukuk üzerine birçok eğitim
vermektedir. Farklı şirketlerden sektörlerin avukatlığı ve hukuk danışmanlığı hizmetini
vermektedir. P&D şirketinde hukuk konuları ile ilgili eğitimleri gerçekleştirme ve hukuk
danışmanlığı yapmaktadır. Hobileri arasında yurt dışı tatilleri ve bolca kitap okumak
yer almaktadır. Ayrıca profesyonel olarak voleybol oynamaktadır.

Emre Koç

Danışman & Yabancı Dil Kurumsal Eğitmen


Hakkında

Can Kaya

Sosyal Medya Danışmanı