Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • İş Yerinde Başarı ve Duygusal Zeka
 • Takım Ruhu Eğitimi
 • Ekip Çalışması ve Motivasyon Eğitimi
 • Öz Motivasyon Eğitimi
 • Algı ve İkna Teknikleri Eğitimi
 • Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
 • Zaman Yönetimi Eğitimi
 • Yazışma ve E-Posta Kullanımı Eğitimi
 • İnovasyon ve Takım Ruhu Eğitimi
 • Toplantı Yönetimi Eğitimi
 • Oryantasyon Eğitimi
 • Etkili İletişim ve İmaj Eğitimi
 • Eğiticinin Eğitimi
 • Diksiyon Eğitimi
 • Beden Dili Eğitimi
 • Stres Yönetimi Eğitimi
 • Zor İnsanlarla Başa Çıkma Eğitimi
 • Zor Durum ve Zor İnsanları İkna Yönetimi
 • Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi
 • Çatışma Yönetimi Eğitimi

Bireylerin başarıya giden yolda gerçek potansiyelini ortaya çıkarması için kişisel gelişim eğitimleri, oldukça rağbet gören bir yardımcıdır. Kişisel hayatınızda veya kariyer planlamalarınızda karşınıza çıkan pek çok problemi bu eğitimler aracılığıyla çözüme kavuşturmanız mümkündür. Ayrıca kişisel gelişim süreci, her bireyin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak düzenlenir. Dolayısıyla kişisel ve kurumsal gelişim eğitimleri temelinde büyük bir verim sağlayacağınız çeşitli farkındalıklar kazanabilirsiniz. 

P&D Danışmanlık olarak kişisel gelişim eğitim süreçleri hakkında size bir program hazırladık. Buradaki derslere katılarak şahsi ve kurumsal gelişiminiz için farkındalık kazanma ve potansiyel gücünüzü ortaya çıkarma şansı yakalayabilirsiniz. 

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nedir? 

Kişisel gelişim, bireyin iç ve dış dünyasını keşfetmesini ve edindiği farkındalıklarla ilerlemek istediği alanlardaki potansiyelini ortaya çıkarmasını sağlar. Bu doğrultuda kişinin ihtiyaçlarına göre uzmanlar tarafından düzenlenen programlara kişisel gelişim eğitimleri adı verilir. 

Kişisel gelişim alanında bireyin ihtiyaç duyduğu konularda kendini tanımasına yardımcı olacak pek çok farklı eğitim bulunur. “Başlıca kişisel gelişim eğitimleri nelerdir?” sorusunun cevabı aşağıdaki şekilde sıralanabilir. 

Öz Motivasyon Eğitimi
Zaman Yönetimi Eğitimi
Çatışma Yönetimi Eğitimi
Stres Yönetimi Eğitimi
Zor İnsanlarla Başa Çıkma Eğitimi
Diksiyon Eğitimi
Beden Dili Eğitimi

Alanında uzman danışmanlar tarafından düzenlenen programlar, bunlarla sınırlı değildir. Kurumsal gelişim ve iş yönetimi gibi alanlarda da bireye ve içinde bulunduğu kuruluşa katkı sağlayacak eğitimler mevcuttur. P&D Danışmanlık olarak kişisel ve kurumsal gelişim alanında ihtiyaç duyacağınız birbirinden farklı birçok eğitimi bünyemizde barındırıyoruz. Böylece hedefleriniz doğrultusunda daha verimli bir şekilde yol almanızı ve mümkün olan en kısa sürede başarıya ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kişisel Gelişim Eğitimlerinin Amacı Nedir? 

Kişisel gelişim eğitimlerinin temel amacı, bireyin kendini her yönüyle tanıması ve kazandığı farkındalıkların da yardımıyla hedefleri için kendine bir yol haritası çizmesidir. Ayrıca eğitimlerin temel amaca uygun olarak kişiye kazandırmayı hedeflediği daha pek çok nitelik bulunur. Kişisel gelişim bünyesinde hedeflenen birçok konu vardır. 

Kişisel ve Profesyonel Becerilerin Geliştirilmesi 

Bireylerin özel hayatlarında ve profesyonel iş hayatlarında üzerine düşmediği veyahut farkında varmadığı pek çok yetenek ve becerisi bulunur. Kişisel gelişim programları, bu beceri ve yeteneklerin birey tarafından fark edilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmayı hedefler. Süreç esnasında yürütülen görüşmeler ve belirli yöntemler dahilinde yapılan kişiye özgü çalışmalar, bu becerilerin geliştirilmesinde büyük bir rol oynar. 

Kişisel Hedeflere Ulaşma Stratejilerinin Öğrenilmesi 

Her bireyin kariyeri ve özel hayatı üzerinde çeşitli kısa veya uzun vadeli hedefleri vardır. Bununla beraber hedeflediği noktaya ulaşmak için planlama ve yürütme aşamalarında yardıma ihtiyacı olabilir. Bu noktada size özel stratejiler belirlemeyi hedefleyen bir kişisel gelişim programı ile süreci yönetmek oldukça uygun bir seçenektir. Örneğin, program dahilinde problem çözme ve sonuç odaklı olma konularında verilen eğitimler, hedefleriniz için strateji geliştirme ve uygulama sürecinde fayda sağlar.

Özgüven ve Öz Yeterlilik Duygusunun Artırılması 

Başarıya giden yolda bireylerin sağlam adımlar atabilmesi için edinmesi gereken birincil nitelik özgüvendir. Bu noktada öz motivasyon eğitimlerini içeren kişisel gelişim kursları bireylerin performansına değer katar. 

Öz motivasyon eğitimleri, kişinin kendine karşı olan güvenini güçlendirirken başarısızlık korkusu gibi olumsuz durumlarla baş edebilmesini hedefler. Bu eğitimler sayesinde duygusal ve ruhsal açıdan hedeflerinizin önüne geçen korkularınızın önüne geçebilirsiniz.

Öğrenme ve Yenilikçi Düşünce Yeteneklerinin Geliştirilmesi 

Kariyer planlaması yapan bireyler için öğrenme ve yenilikçi düşünme becerileri kurumsal boyutta kritik bir role sahiptir. Bu nedenle iş hayatında kişisel gelişim eğitimleri gibi programlar, bireyi yeniliklere ve düşünme becerilerine yatkın kılmayı hedefler. Kurumsal boyutta kişisel gelişimi hedefleyen, bu programların içeriklerinde iş yerinde başarı ve inovasyon eğitimi gibi konular ağırlıklı olarak ele alınır. 

Alanında uzman pek çok kişisel gelişim danışmanını bünyemizde barındıran bir firma olarak bu amaçlar dahilinde bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri düzenliyoruz. Ayrıca bu eğitimleri düzenlerken niteliklere ve hedeflere özgü bir yol haritası çıkararak danışanlarımıza en uygun hizmeti sunuyoruz.

Kişisel Gelişim Eğitimlerinin Özellikleri Nelerdir? 

P&D Danışmanlık  olarak sağladığımız kişisel gelişim eğitimlerini tercih eden bireylere pek çok farklı fayda sunuyoruz. Bu imkanların asıl amacı, kişiye özel bir yol haritası çıkarmak ve mümkün olan en verimli çalışmaları gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla eğitim sürecinden sonra bireyin eksiklikleri ve ihtiyaçları giderilirken; özel hayatında ve kariyer planlarında hedeflerine ulaşması kolaylaşır. Siz de bu eğitimin özelliklerini keşfederek nelerle karşılaşacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Deneyimli ve Alanında Uzman Eğitmenler 

Firmamızda yer alan eğitmenler, çeşitli sektörlerde ve alanlarda uzun yıllar boyunca deneyim kazanmıştır. Dolayısıyla P&D danışmanlık bünyesinde size en uygun olan kişisel gelişim uzmanıyla çalışmanız ve yüksek verim almanız mümkündür. 

İnteraktif ve Uygulamaya Dayalı Eğitim Metotları 

Kişisel gelişim eğitimlerinin verimli olabilmesi için öğrenilen tekniklerin saha çalışmaları ve interaktif uygulamalar gibi metotlarla denenmesi gerekir. Böylece öğretilen bilgiler uygulamalı olarak pekiştirilir ve kalıcı bir hale getirilir. Firmamızdaki kişisel gelişim dersleri ile profesyonel olarak uygulanan pek çok uygulama metodundan yararlanmanız ve süreci en verimli şekilde yönetmeniz mümkündür.

Gerçek Hayat Senaryoları ve Vaka Çalışmaları 

Kişisel gelişim kursu ile iyi bir sonuç yakalamak için eğitimlerde öğrenilen bilgilerin danışan tarafından gerçek hayatta ne kadar uygulanacağına dikkat edilmesi gerekir. Dolayısıyla senaryolar üzerinden ilerlemek ve gerçek hayattaki problemleri değerlendirmek gibi çalışmalar oldukça etkilidir. Firmamız bünyesindeki eğitimler bu çalışmalarla desteklenerek bilgilerin bireyde kalıcı olmasını sağlar.

Kişiye Özel Eğitim Planları ve Danışmanlık Hizmeti 

Firmamızdaki uzmanlarla birebir olarak yürüteceğiniz görüşmelerde alacağınız eğitimler ve danışmanlık hizmeti, size özgü bir hal alır. Birebir görüşmelerle beraber eğitim sürecinde ve sonrasında izlenecek yollar, ihtiyaçlarınız ve hedeflerinizle tamamen uyumlu bir şekilde düzenlenir. Böylece kişisel gelişim eğitim sürecinde sağlayabileceğiniz en yüksek verimi sağlar ve potansiyel gücünüzü ortaya çıkartabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri ile Kazanabileceğiniz Yetenekler Nelerdir? 

Kişisel gelişim eğitimleri ile beraber; iletişim, strateji geliştirme, kısa-uzun vadeli planlar yapma ve problem çözme gibi pek çok alanda beceri kazanmanız mümkündür. Dolayısıyla bu sürecin verimli bir şekilde geçirmek size pek çok avantaj sağlayacaktır. Kişisel gelişim dersleri ile kazanacağınız avantajlar iş ve özel yaşamınızda daha etkili bir birey olmanız açısından önemlidir. 

Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri Becerileri 

İş hayatında bireysel gelişim eğitimleri gibi kariyer odaklı programlar başta olmak üzere pek çok çalışma size iletişim becerilerinde büyük bir yetenek kazandırır. Bunlar, eğitimleriyle beraber başlıca şunlardır:

Algı ve ikna teknikleri eğitimiyle bir görüşme esnasında karşı tarafı etkileme becerisi 

Sunum teknikleriyle iş hayatındaki sunum çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütme

Yazım ve e-posta eğitimleriyle kurumsal hayattaki görüşmelerde sağlıklı bir iletişim kurma

Beden dili kullanımı ve diksiyon eğitimleriyle anlaşılır ve etkili konuşmalar yapma

P&D Danışmanlık bünyesinde alacağınız İstanbul kişisel gelişim eğitimleri ile tüm bu noktalarda farklı bir beceri kazanabilirsiniz. Böylece genel hayatınızda insan ilişkilerinde daha fazla başarı kazanmanız mümkün hale gelir.

Zaman Yönetimi ve Organizasyon Becerileri 

İş hayatında zaman ve plan yönetimi, bireylerin bu konudaki bilgi ve becerisine bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle yönetim becerisi olan insanlar hem organizasyonun yapısını güçlendirir hem de diğerlerine kıyasla bir adım öne çıkar. Kişisel gelişim eğitimleri ile edinebileceğiniz ve bu konuda öne çıkmanızı sağlayacak başlıca beceriler şunlardır:

Ekip çalışması ve motivasyon eğitimiyle beraber organizasyonlarda kullanılabilecek liderlik becerisi

Etkili iletişim ve imaj dersleriyle iş ortamında saygın bir konuma yükselme

İnovasyon ve takım ruhu becerileriyle büyük çaplı projeleri bir adım ileri taşıma

Zor insanlarla başa çıkma eğitimiyle kuruluşların yönetimini sağlıklı bir şekilde ilerletme

Oryantasyon becerisiyle yeni dahil olduğunuz kurumlara kolay bir şekilde uyum sağlama

Tüm bu yetenekler dahilinde özellikle iş hayatında mutlak bir başarı yakalamanız daha kolay bir hal alır. Böylece kariyerinizi bir adım ileri taşırken içinde bulunduğunuz oluşumu da geliştirmeniz mümkündür.

Problem Çözme ve Karar Verme Yetenekleri 

Hayatın her aşamasında çeşitli problemle karşı karşıya kalmak oldukça doğaldır. Böyle durumlarda gerekli kriz yönetimi konusunda bilgi ve beceriye sahip olmak, son derece önemlidir. Bireysel gelişim eğitimlerinde çeşitli olası vaka çalışmaları sayesinde böyle durumlarda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kullanılan çalışma tekniklerinin uygulamalı yapısı sayesinde edindiğiniz bilgileri kalıcı hale getirebilirsiniz. 

Stres Yönetimi ve Duygusal Zekâ Becerileri 

Modern dünyanın iş hayatına ve özel hayata getirdiklerinden birisi de yoğun stres problemidir. Bu noktada duygusal zekânın etkili kullanımını öğrenmek, kaygının yönetiminde ve duyguların rehber olarak kullanımında büyük bir fayda sağlar. Kişisel gelişim eğitimi sayesinde duygusal zekâ kullanımında elde edebileceğiniz beceriler şunlardır: 

Çatışma yönetimi eğitimleriyle beraber tartışma esnasında duyguları rasyonel bir şekilde ifade etme 

Zorlu durumlarda ve yoğun çalışma dönemlerinde süreci sorunsuz bir şekilde atlatma

Herhangi bir problemle karşılaşıldığında kaygıyı asgari düzeyde tutarak çözüme odaklanma 

Stres yönetimine özel olarak düzenlenen eğitimlerle stresin kaynağı ve çözüm yolları gibi konularda bilgi sahibi olma

Eğitimlerde kazanacağınız bu beceriler sayesinde yaşamınızdaki kaygı düzeyini düşürmeniz ve herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşmadan sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Eğitim Alanında Sektörel Uzmanlık Becerileri

Öğrencilere veya şirket bünyesindeki bireylere eğitim vermekle yükümlü bir işe sahipseniz kişisel gelişim programları ile süreç iyileştirmeleri yapmanız mümkündür. Bu programlarda eğitmen eğitimi gibi hizmetlerden yararlanabilir ve alanında uzman kişilerden öğrenim sürecine dair beceriler edinebilirsiniz. Böylece alanınızda eğitim veren diğer eğitmenlere kıyasla daha profesyonel bir iş ortaya çıkarabilirsiniz. 

Kişisel Gelişim Eğitimleri Ne İşe Yarar? 

Eğitimler sayesinde gerek iş ve okul hayatınız gerekse özel hayatınız olmak üzerine pek çok alanda daha etkili ve kontrollü bir yaşam sürme imkanı elde edersiniz. Bununla beraber imajınızda ve kişiliğinizde daha baskın ve güçlü bir karakter inşa etmeniz de mümkündür. Alacağınız kişisel gelişim eğitimleri, size birçok etkili özellik kazandıracaktır.

Kişisel ve Profesyonel Hayatta Başarı 

Eğitim sürecinde kazandığınız bilgi ve beceriler, özel hayatınızda duygularınızı güçlü bir şekilde yönetmenizi sağlar. Böylece yoğun bir kaygı veya düzensiz çalışma problemiyle karşılaşmadan kendi iç dengenizi kurabilir ve hedeflerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sertifikalı kişisel gelişim eğitimleri aracılığıyla kazandığınız belgeleri, öz geçmişinize ekleyebilir ve böylece iş başvurularınızda bir adım öne çıkabilirsiniz.

Hedeflere Ulaşmada Daha Etkin Stratejiler 

Uzman danışmanlar eşliğinde eğitimlerde kazandığınız planlama ve yönetim becerileri sayesinde iç ve dış süreçlerin yönetiminde öngörülü ve etkili bir yaklaşıma sahip olabilirsiniz. Böylece hedefler dahilinde yapacağınız çalışmaları, başarılı stratejilerle yürütür ve olası problemlerin önüne geçersiniz.

Daha Yüksek Özgüven ve İç Motivasyon 

Motivasyon düşüklüğü, kaygı ve diğer olumsuz duygulardan dolayı ortaya çıkan durumlar, performansın düşmesine neden olan büyük bir problemdir. Özellikle büyük hedefleri olan insanlar için motivasyonu yüksek tutmak, başarılı olmanın anahtarı konumundadır. Derslerde öğreneceğiniz duygusal zekâ ve kaygı yönetimi gibi beceriler, motivasyonunuzu yüksek tutmanıza, potansiyelinizin farkına varmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla kazanacağınız bu beceriler sayesinde olumsuz duygularla yoğun bir şekilde karşılaşmadan, çok daha güçlü bir şekilde hedefleriniz için çalışmaya devam edebilirsiniz.

Yaşam Kalitesinin ve Genel Mutluluğun Artırılması 

Eğitimlerde edindiğiniz becerilerle hayatınız adına verdiğiniz kararlarda daha emin ve kararlı adımlar atabilmeniz mümkündür. Bu sayede kaygılı ve düzensiz bir hayat akışından daha stabil, planlı bir yaşama geçebilirsiniz. Sürecin sonunda, tüm bu etkenlere bağlı olarak genel mutluluk düzeyinizde büyük bir artış elde edersiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri Kimler İçin Uygun? 

Bireylerin kendini geliştirmesine ve daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olan kişisel gelişim eğitimleri oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Bununla beraber bu eğitimlerin kimler için uygun olduğu ve tercih edileceği merak edilen konular arasında yer alır. 

Kişisel ve Profesyonel Gelişimini İlerletmek İsteyen Herkes 

Diksiyon, beden dili, zaman yönetimi, motivasyon yükseltme ve planlı çalışma gibi becerileri kazanmak isteyen herkes, bu eğitim programlarına katılım sağlamaya uygundur. Bu eğitimler sayesinde bireyler, arzuladığı becerileri uzman eğitmenler yardımıyla kolaylıkla kazanabilir. Ayrıca kişisel gelişim sertifikaları sayesinde iş başvuruları gibi durumlarda öz geçmişlerine ekleyecekleri bir belge kazanma hakkına sahip olurlar. 

Kariyerinde İlerleme Hedefleyen Profesyoneller 

Bir kuruluş bünyesinde çalışan ve iş hayatına dair hedefleri olan profesyonel meslek grupları, kurumsal kişisel gelişim eğitimleri ile kendilerine katkı sağlayabilirler. Böylece; ekip çalışması, iş yerinde başarı,  oryantasyon becerisi, sunum ve ikna teknikleri gibi çeşitli alanlarda bilgi ve beceri kazanabilirler.  

Yeni Beceriler Öğrenmek ve Kişisel Potansiyelini Artırmak İsteyenler 

Kendini geliştirmeye ve potansiyel yeteneklerini öğrenmeye meraklı olan insanlar, eğitimlerden faydalanabilir. Böylece yaşamları boyunca yardımcı olacak iletişim ve duygu yönetimi gibi becerilerle hayatlarını daha özgüvenli biçimde sürdürebilir. 

İş Hayatına Yeni Başlayanlar ve Öğrenciler 

İş hayatına yeni girenler için uyum sağlama süreci oldukça zorlu geçebilir. Bu noktada bireyler, iş hayatında karşılaşabileceği potansiyel uyum problemlerinin önüne geçmek için sektöre göre tercih edeceği uzmanlardan yararlanabilir. Uzun yıllar boyu ilgili sektörde çalışmış ve gerekli beceriye sahip bu uzmanlar, yapacakları görüşmelerle beraber bireylere yol gösterir.

Danışmanlık ve gelişim kursları sınav hazırlığında olan öğrenciler için de büyük bir etkiye sahiptir. Öğrenciler için sınav süreci yönetimi, kaygı problemleri ve meslek seçimi gibi konular oldukça zorlu süreçlerdir. Bu dönemlerde uzman bir danışmanla beraber gelişim ve değişim sürecini bir hedefle pekiştirmek ve planlı şekilde yönetmek öğrenciye büyük bir katkı sağlayacaktır.

Kişisel gelişim eğitimleri kendini geliştirmeye açık olan ve hayatını kaliteli bir şekilde yaşamak isteyen herkes için uygundur. Gerek kişisel hayatınız gerek kariyer planlarınız üzerine alanında uzman bir danışmanla görüşme yürütmeniz size büyük bir avantaj sağlar. Bu alanda hizmet veren uzman isimlere rehberlik ve danışmanlık firmaları aracılığıyla ulaşmanız mümkündür. 

P&D Eğitim ve Danışmanlık olarak bünyemizde gelişim sürecinizi ilerletecek pek çok eğitmeni ve eğitim materyalini bulunduruyoruz. Ayrıca kişisel gelişim alanında size özel olarak yönettiğimiz süreçlerle ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize en uygun olan danışmanlık hizmetini sunuyoruz. 

Diğer eğitimlerimiz; 

Liderlik Eğitimi

İşe Alım Danışmanlığı 

Satış ve Pazarlama Eğitimi

Çağrı Merkezi Eğitimleri